Date Teams/Event Time Score Links
September
Sat. 11 vs. Salve Regina Grass Courts Invitational @ Newport, R.I. (International Tennis Hall of Fame) 1:00 PM
Fri. 17 at Chestnut Hill College Final W, 5-4
Sat. 18 vs. ITA East Regional @ hosted by Chestnut Hill College TBA
Sun. 19 vs. ITA East Regional @ hostd by Chestnut Hill College TBA
Wed. 29 at Franklin Pierce University * Final W, 9-0
 
October
Sat. 2 at The College of Saint Rose * Final W, 8-1
Sun. 3 at Le Moyne College * Final W, 9-0
 
March
Mon. 14 vs. Saint Ambrose University @ Orlando, Fla. Final W, 9-0
  (Lake Cane Tennis Center)
Tue. 15 vs. U.S. Naval Academy @ Kissimmee, Fla. Final L, 6-3
  (Star Island Resort)
Wed. 16 vs. Tiffin University @ Kissimmee, Fla. Final W, 9-0
  (Star Island Resort)
Thu. 17 vs. University of Indianapolis @ Kissimmee, Fla. Final W, 6-3
  (Star Island Resort)
Sat. 26 at Pace University * Final W, 9-0
  Mount Kisco Indoor Club
Sun. 27 vs. University of New Haven * Final W, 9-0
 
April
Sat. 2 at Assumption College * Final W, 9-0
Mon. 4 vs. American International College * Final W, 9-0
  Brown Billone Club, Easton, Mass.
Tue. 5 vs. Bentley University * Final W, 9-0
  Brown Billone Club, Easton, Mass.
Fri. 8 vs. Southern New Hampshire University * Final L, 6-3
  Makeup of March 23 postponement
Sun. 10 vs. Adelphi University * Final W, 6-3
Tue. 12 vs. Merrimack College * Final W, 9-0
  Brown Billone Club, Easton, Mass.
Wed. 13 at Saint Michael's College * Final W, 8-1
Sat. 16 at Saint Anselm College * Final W, 8-1
Mon. 18 vs. Saint Anselm College Final W, 5-0
  Northeast-10 Tournament Quarterfinal
Wed. 20 vs. Adelphi University Final W, 5-4
  Northeast-10 Tournament Semifinal
Sat. 23 at Southern New Hampshire University Final L, 5-2
  Northeast-10 Conference Championship - Allard Center, Goffstown, N.H.
 
May
Sun. 1 vs. Goldey-Beacom College Final W, 5-3
  NCAA Division II Tournament First Round
Mon. 2 vs. Queens (N.Y.) College Final L, 5-1
  NCAA Division II Tournament Second Round
 
September
Sat. 17 vs. ITA East Regional @ (hosted by Chestnut Hill College & Philadelphia University) TBA
Sun. 18 vs. ITA East Regional @ (hosted by Chestnut Hill College & Philadelphia University) TBA
Sun. 25 vs. Franklin Pierce University * Final W, 9-0
 
October
Sat. 1 at University of New Haven * Final W, 9-0
Sun. 2 at Pace University * Final W, 9-0
Thu. 6 at Providence College Final L, 8-1
Sun. 16 vs. Le Moyne College * Final W, 9-0
 
March
Tue. 13 vs. Wayne St. (Mich.) University @ Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center) Final L, 7-2
  Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center)
Wed. 14 vs. University of Indianapolis @ Kissimmee, Fla. (Oak Street Park) Final L, 6-3
  Kissimmee, Fla. (Oak Street Park)
Thu. 15 vs. Minnesota State University Moorhead @ Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center) Final W, 8-1
  Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center)
Tue. 20 vs. College of the Holy Cross Final W, 8-1
Sat. 24 at American International College * Final W, 9-0
Sun. 25 vs. Assumption College * Final W, 8-1
Wed. 28 vs. Bentley University * Final W, 8-1
Thu. 29 vs. The College of Saint Rose * Final W, 9-0
 
April
Sun. 1 vs. Saint Michael's College * Final W, 7-2
Wed. 4 at Southern New Hampshire University * Final L, 5-4
Tue. 10 vs. Saint Anselm College * Final W, 9-0
Wed. 11 vs. Adelphi University * Final W, 5-4
Fri. 13 vs. Merrimack College * Final W, 8-1
Fri. 20 vs. Saint Michael's College Final W, 5-0
  Northeast-10 Championship - Semifinal
Sun. 22 vs. Southern New Hampshire University Final L, 5-1
  NE-10 Tournament Championship Sally Blair Ames Sports Complex
Mon. 30 vs. Concordia (N.Y.) College Final L, 5-3
  NCAA Div. II East Regional
 
September
Fri. 14 vs. Franklin Pierce University * Final W, 9-0
Sun. 16 at Saint Anselm College * Final W, 9-0
Fri. 21 at Jefferson University Final W, 7-2
Sat. 22 vs. ITA East Regional Championship @ Legacy Youth Tennis and Education Center (Philadelphia, Pa.) TBA
Sun. 23 vs. ITA East Regional Championship @ Legacy Youth Tennis and Education Center (Philadelphia, Pa.) TBA
Mon. 24 vs. ITA East Regional Championship @ Legacy Youth Tennis and Education Center (Philadelphia, Pa.) TBA
Thu. 27 at Post University Final W, 9-0
Sun. 30 at The College of Saint Rose * Final W, 9-0
 
October
Sat. 6 at Le Moyne College * Final W, 9-0
Tue. 9 vs. University of New Haven * Final W, 9-0
Sat. 13 vs. New England Championships @ Providence/Smithfield, R.I. TBA
Sun. 14 vs. New England Championships @ Providence/Smithfield, R.I. TBA
 
March
Sun. 3 vs. Aquinas (Mich.) College @ Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center) Final W, 8-1
  Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center)
Mon. 4 vs. Coe (Iowa) College @ Casselberry, Fla. (Red Bug Lake Park) Final L, 5-4
  Casselberry, Fla. (Red Bug Lake Park)
Tue. 5 vs. Cedarville (Ohio) University @ Altamonte Springs, Fla. (Sanlando Park) Final W, 9-0
  Altamonte Springs, Fla. (Sanlando Park)
Wed. 6 vs. Ohio Dominican University @ Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center) Final W, 5-4
  Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center)
Wed. 13 vs. College of the Holy Cross Final W, 8-1
Sat. 16 vs. Concordia (N.Y.) College Final L, 6-3
Fri. 22 vs. Adelphi University * Final W, 8-1
Sun. 24 vs. Holy Family University Final W, 9-0
Mon. 25 vs. American International College * Final W, 8-1
Wed. 27 at Assumption College * Final W, 9-0
 
April
Thu. 4 vs. Southern New Hampshire University * Final L, 6-3
  Purple & White Game
Tue. 9 at Bentley University * Final W, 7-2
Thu. 11 at Saint Michael's College * Final W, 6-3
Sat. 13 vs. Merrimack College * Final W, 9-0
  Senior Day
Thu. 18 vs. Saint Michael's College Final W, 5-0
  Northeast-10 Championship - Semifinals
Sat. 20 at Southern New Hampshire University Final W, 5-2
  Northeast-10 Championship
Sat. 27 vs. Chestnut Hill College Final L, 5-3
  NCAA II East Regional #1 - First Round
 
September
Tue. 17 at Franklin Pierce University * Final W, 9-0
Fri. 20 at Holy Family University Final W, 6-3
Sat. 21 at ITA East Regional Championship TBA
Sun. 22 at ITA East Regional Championship TBA
Mon. 23 at ITA East Regional Championship TBA
Thu. 26 vs. Post University Final W, 9-0
 
October
Tue. 1 at College of the Holy Cross Final L, 6-1
Thu. 3 at University of New Haven * Final W, 8-1
Wed. 9 vs. The College of Saint Rose * Final W, 9-0
Thu. 10 vs. Le Moyne College * Final W, 9-0
Sat. 12 vs. Saint Anselm College * Final W, 9-0
 
March
Sun. 9 vs. Saint Ambrose University @ Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center) Final W, 9-0
  Orlando, Fla. (Fort Gatlin Tennis Center)
Mon. 10 vs. Palm Beach Atlantic University @ Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center) Final L, 9-0
  Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center)
Tue. 11 vs. Minnesota State University-Mankato @ Winter Park, Fla. (Winter Park Tennis Center at Azalea Lane) Final W, 7-2
  Orlando, Fla. (Fort Gatlin Tennis Center)
Wed. 12 vs. Aquinas (Mich.) College @ Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center) Final W, 5-4
  Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center)
Thu. 13 vs. Upper Iowa University @ Casselberry, Fla. (Red Bug Lake Park) Final W, 6-3
  Altamonte Springs, Fla. (Sanlando Park)
Thu. 20 vs. Assumption College * Final W, 8-1
Sun. 23 at Wheaton College Invitational 9:00 AM
Tue. 25 vs. Bentley University * Final W, 8-1
Sat. 29 at American International College * Final W, 6-3
Sun. 30 vs. Queens (N.Y.) College Final L, 9-0
 
April
Thu. 3 at Southern New Hampshire University * Final W, 6-3
Sat. 5 at Adelphi University * Final L, 5-4
Sun. 6 at New York Institute of Technology Final L, 9-0
Wed. 9 vs. Saint Michael's College * Final W, 9-0
  Purple & White Game/Senior Day
Sat. 12 at Merrimack College * Final L, 5-4
Wed. 23 vs. Bentley University Final W, 5-0
  Northeast-10 Championship - First Round
Fri. 25 at Adelphi University Final L, 5-1
  Northeast-10 Tournament Semifinal
 
September
Tue. 9 at Assumption College * Final W, 7-2
  at Wachusett Regional High School
Sat. 13 vs. Le Moyne College * Final W, 7-2
Sun. 14 vs. The College of Saint Rose * Final W, 9-0
Sat. 20 at University of New Haven * Final W, 9-0
Sun. 21 vs. Saint Michael's College * Final W, 9-0
Sat. 27 at Wilson ITA East Regional Championship TBA
  hosted by Queens (N.Y.) College
Sun. 28 at Wilson ITA East Regional Championship TBA
  hosted by Queens (N.Y.) College
Tue. 30 vs. Franklin Pierce University * Final W, 9-0
 
October
Sat. 4 at Adelphi University * Final L, 6-3
Wed. 8 at Saint Anselm College * Final W, 7-2
Sat. 11 vs. Merrimack College * Final W, 6-3
  Senior Day/Purple & White Game
Tue. 14 at Southern New Hampshire University * Final L, 5-4
Wed. 15 at American International College * Final W, 8-1
Fri. 17 vs. Bentley University * Final W, 8-1
Tue. 21 vs. Assumption College Final W, 5-2
  Northeast-10 Tournament First Round
Fri. 24 at Southern New Hampshire University Final W, 5-4
  Northeast-10 Tournament Semifinal
Sun. 26 vs. Merrimack College % Final W, 5-3
  Northeast-10 Conference Championship
 
March
Sun. 8 at Saint Leo University Final L, 9-0
Tue. 10 vs. Aquinas (Mich.) College @ Spring Break Final L, 9-0
Wed. 11 at University of Tampa Final L, 8-1
Sat. 28 at College of the Holy Cross Final L, 6-1
  Paxton Sports Center (Paxton, Mass.)
 
April
Sat. 18 at Wellesley College Final L, 6-3
Mon. 27 at Endicott College Cancelled
 
May
Sat. 2 at Queens (N.Y.) College Final L, 5-0
  NCAA Division II East Regional - First Round
 
September
Sun. 6 at Post University Final W, 5-4
Wed. 9 vs. Southern New Hampshire University * Final L, 5-4
Sun. 13 vs. Saint Anselm College * Final W, 6-3
Tue. 15 at Merrimack College * Final W, 6-3
Fri. 18 at Chestnut Hill College Final L, 7-2
Sat. 19 vs. ITA East Regional Championships @ Flushing, N.Y. (National Tennis Center) TBA
Sun. 20 vs. ITA East Regional Championships @ Flushing, N.Y. (National Tennis Center) TBA
Wed. 23 at Franklin Pierce University * Final W, 9-0
Sat. 26 at Saint Michael's College * Final W, 7-2
 
October
Thu. 1 vs. American International College * Final W, 8-1
Sat. 3 at Le Moyne College * Final W, 6-3
Sun. 4 at The College of Saint Rose * Final W, 8-1
Wed. 7 vs. University of New Haven * Final W, 9-0
Sat. 10 vs. Assumption College * Final W, 6-3
  Senior Day
Mon. 12 vs. Adelphi University * Final L, 5-4
  Makeup of 9/25 postponement
Wed. 14 at Bentley University * Final W, 8-1
Wed. 21 vs. Le Moyne College Final W, 5-1
  Northeast-10 Tournament - First Round
Fri. 23 at Southern New Hampshire University Final W, 5-3
  Northeast-10 Tournamnt - Semifinal
Sun. 25 at Adelphi University Final L, 5-2
  Northeast-10 Conference Championship
 
March
Tue. 8 at Rollins College Final L, 9-0
Thu. 10 vs. Wayne St. (Mich.) University @ Florida Final L, 5-4
  Spring Break
Sat. 12 at Southeastern University Final L, 5-4
 
April
Fri. 1 vs. Rensselaer Polytechnic Institute @ Natick, Mass. (Longfellow Tennis Club) Final L, 6-3
  Nor'Easter Bowl (hosted by Wellesley College)
Sat. 2 vs. Saint Lawrence University @ Wellesley, Mass. (Wellesley College Indoor Courts) Final L, 5-0
  Nor'Easter Bowl (hosted by Wellesley College)
Sun. 3 vs. College of the Holy Cross Final W, 5-2
Sun. 17 at University of Hartford Final W, 4-3
 
May
Sat. 7 vs. Concordia (N.Y.) College % @ hosted by Queens (Flushing, N.Y.) Final L, 5-1
  NCAA Division II East Regional - First Round
 
September
Thu. 1 at Wellesley College Final L, 5-1
Fri. 9 vs. Bentley University * Final W, 7-2
  Purple & White Match
Sat. 10 vs. Saint Michael's College * Final W, 9-0
Tue. 13 vs. Merrimack College * Final W, 7-2
Sun. 18 vs. Le Moyne College * Final W, 7-2
Thu. 22 vs. Franklin Pierce University * Final W, 9-0
Sat. 24 at Southern New Hampshire University * Final W, 5-4
  Make-up of 9/7 PPD
Sun. 25 at American International College * Final W, 9-0
Thu. 29 at Saint Anselm College * Final W, 8-1
 
October
Wed. 5 at University of New Haven * Final W, 9-0
Sat. 8 at Assumption College * Final W, 6-3
Sun. 9 at Adelphi University * Final L, 5-4
Sat. 15 vs. The College of Saint Rose * Final W, 9-0
  Senior Day
Fri. 21 vs. Bentley University % Final W, 5-0
  Northeast-10 Tournament - Semifinal
Sun. 23 vs. Adelphi University Final L, 5-4
  Northeast-10 Tournament - Championship
 
March
Tue. 7 vs. University of Minnesota Duluth @ Orlando, Fla. (Fort Gatlin Tennis Complex) Final W, 7-2
  Orlando, Fla. (Fort Gatlin Tennis Complex)
Wed. 8 at University of Tampa Final L, 9-0
Thu. 9 vs. University of Southern Indiana @ Lake Nona, Fla. (USTA National Center) Final L, 5-4
  Lake Nona, Fla. (USTA National Center)
 
April
Sun. 9 at Goldey-Beacom College Final L, 6-3
Thu. 20 at College of the Holy Cross Final W, 4-3
  Makeup of 4/19 postponement
 
May
Mon. 1 vs. Adelphi University Final L, 5-4
  NCAA II East Regional #1 - First Round
 
September
Tue. 12 at College of the Holy Cross Final W, 6-1
Sat. 16 vs. Adelphi University * Final W, 6-3
Sun. 17 at Saint Michael's College * Final W, 9-0
Tue. 19 vs. University of New Haven * Final W, 9-0
  Match to be played inside Sally Blair Ames Sports Complex
Fri. 22 vs. ITA Division II East Regional @ Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center) 8:00 AM
  Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center)
Sat. 23 vs. ITA Division II East Regional @ Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center) 8:00 AM
  Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center)
Sun. 24 vs. ITA Division II East Regional @ Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center) 8:00 AM
  Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center)
Wed. 27 at Franklin Pierce University * Final W, 8-1
Sat. 30 vs. Saint Anselm College * Final W, 9-0
 
October
Tue. 3 vs. Southern New Hampshire University * Final W, 7-2
  Purple & White Match
Sat. 7 vs. American International College * Final W, 8-1
  Senior Day
Wed. 11 at Merrimack College * Final W, 6-3
Sat. 14 vs. Assumption College * Final W, 5-3
Sun. 15 at Le Moyne College * Final W, 8-1
Thu. 19 at Bentley University * Final W, 8-1
Sat. 21 at The College of Saint Rose * Final W, 9-0
Fri. 27 vs. Le Moyne College Final W, 5-4
  NE10 Tournament - Semifinal
Sun. 29 vs. Adelphi University @ The Weymouth Club (Weymouth, Mass.) Final L, 5-4
  NE10 Championship
 
March
Thu. 8 at Florida Institute of Technology Final L, 8-1
Fri. 9 at Rollins College Final L, 9-0
  Bert Martin Tennis Complex
Fri. 23 at University of Connecticut Postponed
 
April
Thu. 5 at Brandeis University Final L, 6-3
Sat. 28 vs. New York Institute of Technology % @ Flushing, N.Y. (Queens (N.Y.) College) Final W, 5-3
  NCAA Tournament - East Regional First Round
Sun. 29 at Queens (N.Y.) College % Final L, 5-4
  NCAA Tournament - East Regional Second Round
 
September
Sat. 8 vs. Saint Michael's College * Final W, 7-0
Fri. 14 vs. USTA/ITA East Regional @ Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center) TBA
Sat. 15 vs. USTA/ITA East Regional @ Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center) TBA
Sun. 16 vs. USTA/ITA East Regional @ Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center) TBA
Wed. 19 at University of New Haven * Final W, 6-1
Sun. 23 vs. Le Moyne College * Final W, 6-1
Wed. 26 vs. Franklin Pierce University * Final W, 7-0
Sat. 29 at Saint Anselm College * Final W, 6-1
Sun. 30 vs. Bentley University * Final W, 7-0
  Purple & White Match
 
October
Fri. 5 at Bryant University Final L, 5-2
Sat. 6 at American International College * Final W, 7-0
Wed. 10 vs. Merrimack College * Final W, 6-1
  Senior Day
Sun. 14 at Adelphi University * Final W, 5-2
  Note updated match time
Fri. 19 at Assumption College * Final W, 7-0
  postponed from 10/13
Sat. 20 at Southern New Hampshire University * Final W, 5-2
  Make-up of 10/2 PPD
Fri. 26 vs. Le Moyne College Final W, 4-0
  NE10 Tournament - Semifinal
Sun. 28 vs. Merrimack College Final W, 4-0
  NE10 Championship
 
February
Sun. 24 at Babson College Final L, 7-2
 
March
Thu. 7 at Belmont Final L, 7-0
 
April
Thu. 4 at Providence College Final L, 4-3
Fri. 12 vs. College of the Holy Cross Final W, 6-1
Sun. 14 at Brandeis University Final L, 9-0
 
May
Tue. 14 vs. Goldey-Beacom College Final L, 4-0
  NCAA Tournament East Regional
 
September
Thu. 5 vs. University of New Haven * 3:30 PM
Fri. 13 vs. USTA/ITA Division II East Regional @ USTA National Center (Flushing, N.Y.) TBA
  hosted by St. Thomas Aquinas College
Sat. 14 vs. USTA/ITA Division II East Regional @ USTA National Center (Flushing, N.Y.) TBA
  hosted by St. Thomas Aquinas College
Sun. 15 vs. USTA/ITA Division II East Regional @ USTA National Center (Flushing, N.Y.) TBA
  hosted by St. Thomas Aquinas College
Mon. 16 vs. USTA/ITA Division II East Regional @ USTA National Center (Flushing, N.Y.) TBA
  hosted by St. Thomas Aquinas College
Sat. 21 vs. Assumption College * 12:00 PM
Sun. 22 at Saint Michael's College * 12:00 PM
Wed. 25 vs. American International College * 3:00 PM
Sat. 28 at Le Moyne College * TBA
Sun. 29 vs. Adelphi University * 12:00 PM
 
October
Tue. 1 vs. Saint Anselm College * 3:00 PM
Sat. 5 vs. Southern New Hampshire University * 12:00 PM
  Purple & White Match
Sun. 6 at Bentley University * 12:00 PM
Fri. 11 vs. University of District of Columbia 1:00 PM
Sat. 12 at Franklin Pierce University * 12:00 PM
Sun. 20 vs. Bryant University TBA
* Conference
% Post season
Bold team: Home event